Zbrojní průkazy

Chtěli byste si udělat zbrojní průkaz a nevíte jak na to?

Zkouška na ZP se skládá ze dvou částí a to části teoretické,kde žadatel formou testu prokazuje znalost zákona 170/2013 sb. a části paktické,která sestává z manipulace se zbraní(předvedení znalosti bezpečné manipulace se zbraní,rozebrání a složení zbraně k čištění,střelba).

Pro absolvování teoretické části zkoušky je třeba se naučit testové otázky,které lze běžně najít na internetu a z nichž se skládá test,ale doporučujeme také prostudovat zákon o střelných zbraních a střelivu,.Z otázek (ano,měli byste se je naučit všechny) je sestaven test,který má 30 otázek.TESTOVÉ OTÁZKY NALEZNETE ZDE

U praktické části zkoušky musíte se zbraní předvést to co je popsáno výše.Ne každý,kdo si chce udělat zbrojní průkaz je v manipulaci se zbraní tak zběhlý,aby to dostačovalo k úspěšnému vykonání zkoušky.S tímto vám však můžeme pomoci.Jako jednu ze služeb zákazníkům nabízíme přípravu na praktickou část zkoušky.

V přípravném kurzu vás naši instruktoři seznámí se vším,co budete potřebovat k praktické části zkoušky.Naučí vás základy bezpečné manipulace se zbraní,rozebírání a skládání zbraně a provedou s vámi střelbu tak,jak to vyžaduje zkouška.

Jako doklad o úspěšném vykonání zkoušky obdžíte od zkušebního komisaře osvědčení,které následně s lékařským posudkem a fotografiemi odevzdáte na přislušném inspektorátu PČR pro zbraně,střelivo a výbušniny a na základě těchto dokumentů vám bude vystaven zbrojní průkaz

Není to tak složité jak to vypadá,ale je třeba se na zkoušku pečlivě připravit.

 

Jak postupovat

1.Na příslušném inspektorátu PČR pro zbraně,střelivo a výbušniny odevzdat vyplněnou přihlášku ke zkoušce odborné způsobilosti na ZP+kolek v hodnotě 100 Kč a posudek o zdravotní způsobilosti žadatele.

2.Nastudovat testové otázky (je lepší začít se studiem testových otázek dřív než podáte přihlášku).

3.Zajistit si přípravný kurz manipulace se zbraní,pokud neumíte manipulovat s příslušným druhem zbraně určené k praktické části zkoušky (není povinný).

4.Dostavit se ke zkoušce.

 

Příprava na praktickou část zkoušky

V přípravném kurzu na praktickou část zkoušky vás naši instruktoři seznámí s těmi druhy zbraní,které musíte znát dle skupin ZP které jste si vybrali.Bude vám vysvětlena bezpečná manipulace se zbraní,rozebírání a skládání daného druhu zbraně a bude s vámi provedena střelba,vše v rozsahu potřebném pro vykonání zkoušky.

Máte-li zájem o přípravný kurz na praktickou část zkoušky,kontaktujte nás prosím telefonicky na kontaktních číslech.

 

Zbraně které používáme u praktické části zkoušky

 

Samonabíjecí pistole CZ P-07 a CZ P-09

       

Tyto zbraně používáme pouze na střelbu,pro manipulaci a rozborku používáme řez pistole CZ 75 B.

 

Opakovací malorážka ZKM 451/452

 

Broková kozlice IŽ 27

Kozlice IŽ 27 slouží pouze ke střelbě,k manipulaci a rozborce používá dvojka ZP.

 

© 2020, všechna práva vyhrazena, AWIW BRNO spol. s r.o., Pražákova 50d, 619 00 Brno